Държавата така направи, че ударът от инфлацията ще бъде поет най-болезнено от хората с ниски заплати и от нас, пенсионерите.
Толкова много приказки се изприказваха за увеличените пенсии, че неинформирани, злобни и завистливи хора започнаха да се дразнят и да злословят по пенсионерското съсловие.
А всъщност истината е много проста: вдигнаха пенсиите с по десет процента за всички през април и през октомври вдигнаха най-ниските пенсии, отпуснати преди години, за да оцелеят по някакъв начин хората.
Да оцелеят, не да живеят поне донякъде нормално, пише читателят на retro.bg Костадин Кацаров от град Русе.
Инфлацията първо изпревари и изяде увеличението на пенсиите и на второ място размерът на увеличението е много под инфлационния процент.
В цялата тази история лъсна безпомощната държава, която капитулира пред алчните търговци и български производители.
Всички ние отдавна знаем, че патриотичният призив „Изберете българското“ всъщност означава „Изберете скъпото, непосилното“.
В цяла Европа бяха въведени тавани на цените на много стоки от първа необходимост, у нас не. Било антипазарно, пречело на свободния пазар.
Големи радетели на свободната икономика са нашите провинциални политикани по партиите и в парламента.
Дето в устата им е все народът, а всъщност всички се чудят как да го ошушкат докрай този изстрадал български народец.
Затова и хората не ходят да гласуват, защото виждат, че политикани има колкото искаш, политици истински няма.
Сега ни залъгват отново с бодряшки писания как догодина щели отново пенсиите да скочат със седем-осем процента, защото за пенсионерите се мислело.
Ама след шест месеца инфлацията ще е кой знае колко процента и ние отново с новото увеличение ще останем под нея.
Намериха се и умници, дето да твърдят, че увеличените пенсии вдигали инфлацията.
Ако можем да пасем трева, най-добре, ама тогава сигурно ще ни обвинят, че пречим на животновъдите. В жалка държава се превърнахме, за жалост.
Толкова надежди преди 30 години и такава катастрофа днес. Трябва да живеят големи българомразци между нас, за да ни причинят това.
Костадин Кацаров, Русе