Не всеки е фен на броколите, а тази рецепта си звучи направо екстравагантно. Но ви трябва да я опитате само веднъж и буквално ще се влюбите в нея. Вижте как да я приготвите, предават от actualno.com.
Необходими продукти:
500 гр броколи,
5 с.л. зехтин (олио),
сол,
малък червен лук,
4 скилидки чесън,
6 бр. аншоа,
1/4 чаша настърган пармезан и един лимон
Начин на приготвяне:
Измиваме броколите, разделяме розичките от стъблата, като тях ги нарязваме и загряваме около 3 супени лъжици зехтин в тигана и пускаме броколите с малко сол. Готвим три минути и разбъркваме от време на време, докато се запържат и после вадим от тигана. В него после добавяме още 2 супени лъжици зехтин и като загреят слагаме и лука и чесъна, накълцани. Сортираме, бъркайки пак за три минути, добавяме и аншоата и готвим още 2 минути, докато не станат златисти. Страшно лесна рецепта за супер сочни кюфтенца със специална добавка Сега връщаме броколите вътре, разбъркваме и изсипваме в тавичка, която пъхваме в печката за 20-25 минути, докато броколите добият златист цвят. Когато са готови, особено по ваша преценка, настъргваме отгоре пармезан и сервираме. Да ви е сладко!
Броколите (Brassica oleracea var. italica) са подвид растение от семейство Кръстоцветни, чиято цветна глава се използва като зеленчук. Думата броколи произлиза от италиански (broccolo) и означава в множествено число „цъфтящи върхове на зелето“. Броколите обикновено се варят във вода или на пара, но могат да се консумират сурови и стават популярни като суров зеленчук сервиран в ордьоври. Броколите се класифицират в групата на сорт Италика от вида Brassica oleracea.
Броколите имат големи цветни глави, обикновено зелени на цвят, подредени като разклонени клони върху дебело стъбло, годно за консумация. Цветните глави са заобиколени от листа. Броколите приличат най-много на карфиол, но са различна група от същия вид. Те произхождат от култивирани зелеви листни култури в северното Средиземноморие около 6 век пр.н.е. От времето на Римската империя, броколите се смятат за уникално ценна храна сред италианците. Те са пренесени в Англия от Антверпен в средата на 18 век от Питър Шиимейкърс. В Съединените щати за пръв път са внесени от италиански имигранти, но не стават широко известни до 1920 г.