Тази елементарна марината, можете да приготвите с продукти, които почти всеки има в дома си, а резултатът от храната е неповторим, предават от actualno.com.
Продукти:
3 с.п. мед
1 ч.л. горчица
50 мл. соев сос
подправки, които обичате (черен пипер, риган и босилек)
2 скилидки чесън
Приготвяне:
Първо смесваме меда, заедно с накълцания чесън и подправките и разбъркайте хубаво, като накрая добавите и малко горчица и разбъркате пак. Накрая сложете и соевия сос, като разбъркате добре, докато се получи хомогенна смес. Сместа, която почиства пилешкото месо от хормони и токсини. Задължително киснете 2 часа! Това е маринатата, в която можете да пуснете пилето за 20-25 минути, но ако го държите и цяла нощ в него, ще стане още по-вкусно и крехко. Когато сложите пилето да се пече, можете да го наръсите с малко кашкавал преди да го извадите – ще стане още по-вкусно. Да ви е сладко!
Месо – плът от животно (основно мускули), използвана в качеството на храна. Съществува също и изкуствено месо, което не е част от плътта на живо същество (например, соево месо). Определението за месо се различава в различните култури. Например, плътта на рибите и другите морски и речни обитатели не винаги се причислява към понятието „месо“.
По-голямата част от месото, използвано от хората, се произвежда от домашни животни, специално угоявани за целта и убивани и обработвани в кланици. В различните кухни в света се използва месо от различни животни. Съществуват и сериозни културологични и социални нормативи, обуславящи възгледите за употреба на различните видове месо. Например в Европа не е приемливо да се яде кучешко и котешко, но в Югоизточна Азия това е обикновен деликатес. В мюсюлманските общности не се яде свинско месо, а в будистките – телешко (тъй като кравата е свещено животно).
Също така в неевропейските страни се използва месото и на животни, различни от обичайно консумираните в Европа (диви едри и дребни млекопитаещи, студенокръвни, земноводни и др.). А дори в различните европейски страни има различни възгледи. Славянските и германските народи не толерират храни, приготвяни от влечуги (жаби, змии, гущери), но в почти всички кухни на романоезични страни жабешките бутчета са приемлив деликатес.
В последно време се произвеждат заместители на месото, имитиращи неговите вкус и структура (например, соево месо). Основни потребители на тези продукти са вегетарианците. Също така се разглежда възможността за отглеждане на месо „в епруветка“. Думата „месо“ може да се използва и в преносно значение и (жаргонни изрази, например „пушечно месо“).