Чудесно предложение, което да опитате още днес. Изберете крехки и пресни пилешки гърди, а с тази панировка – ще станат хрупкави и ароматни, предават от actualno.com.
Необходими продукти:
4 пилешки гърди
1 ч.ч. брашно
2 яйца
2 с.л. прясно мляко
3 ч.ч. галета
2 ч.л. червен пипер
1/4 ч.ч. зехтин
сол
черен пипер
Начин на приготвяне:
Първа стъпка от рецептата е да подготвите панировката. Сложете брашното в купа. Разбийте заедно яйцата и млякото или водата в друга купа. В трета купа добавете галетата и червения пипер. Подправете брашното и галетата със сол и черен пипер на вкус. Начукайте месото. Загрейте зехтина в голям тиган. Потопете пилето в брашното, след това в яйцето, след това в галетата. Пържете в сгорещеното олио до златисто кафяво от двете страни. Поднесете с любима гарнитура. Приятен апетит!
Шницел (на немски: Schnitzel) е традиционно средноевропейско ястие, приготвено от начукано на тънко или кълцано месо, което се панира и пържи в маслена баня. Шницелите натюр се задушават в собствен сос, след като предварително са оваляни в малко брашно. Готовият за консумация шницел трябва да има златисто-кафява коричка и мека структура.
Месо – плът от животно (основно мускули), използвана в качеството на храна. Съществува също и изкуствено месо, което не е част от плътта на живо същество (например, соево месо). Определението за месо се различава в различните култури. Например, плътта на рибите и другите морски и речни обитатели не винаги се причислява към понятието „месо“.
По-голямата част от месото, използвано от хората, се произвежда от домашни животни, специално угоявани за целта и убивани и обработвани в кланици. В различните кухни в света се използва месо от различни животни. Съществуват и сериозни културологични и социални нормативи, обуславящи възгледите за употреба на различните видове месо. Например в Европа не е приемливо да се яде кучешко и котешко, но в Югоизточна Азия това е обикновен деликатес. В мюсюлманските общности не се яде свинско месо, а в будистките – телешко (тъй като кравата е свещено животно).
Също така в неевропейските страни се използва месото и на животни, различни от обичайно консумираните в Европа (диви едри и дребни млекопитаещи, студенокръвни, земноводни и др.). А дори в различните европейски страни има различни възгледи. Славянските и германските народи не толерират храни, приготвяни от влечуги (жаби, змии, гущери), но в почти всички кухни на романоезични страни жабешките бутчета са приемлив деликатес.