вторник, юни 6, 2023

Невероятна рецепта за хрупкав паниран шницел

Приятен апетит

Последно

Правнучката на Тато с нова любов (снимки)

Най-голямата правнучка на Тодор Живков е на крилете на любовта. Людмила Стефанова, първородната дъщеря...

Лелята на Ангел Христов от братятя Галеви: В тая България само се чудят кои да издирват

"Изядоха го детето, изядоха го, докато такъв, та онакъв, та това, та онова“, казва през сълзи лелята...

Чудесно предложение, което да опитате още днес. Изберете крехки и пресни пилешки гърди, а с тази панировка – ще станат хрупкави и ароматни, предават от actualno.com.
Необходими продукти:
4 пилешки гърди
1 ч.ч. брашно
2 яйца
2 с.л. прясно мляко
3 ч.ч. галета
2 ч.л. червен пипер
1/4 ч.ч. зехтин
сол
черен пипер

Начин на приготвяне:
Първа стъпка от рецептата е да подготвите панировката. Сложете брашното в купа. Разбийте заедно яйцата и млякото или водата в друга купа. В трета купа добавете галетата и червения пипер. Подправете брашното и галетата със сол и черен пипер на вкус. Начукайте месото. Загрейте зехтина в голям тиган. Потопете пилето в брашното, след това в яйцето, след това в галетата. Пържете в сгорещеното олио до златисто кафяво от двете страни. Поднесете с любима гарнитура. Приятен апетит!

Шницел (на немски: Schnitzel) е традиционно средноевропейско ястие, приготвено от начукано на тънко или кълцано месо, което се панира и пържи в маслена баня. Шницелите натюр се задушават в собствен сос, след като предварително са оваляни в малко брашно. Готовият за консумация шницел трябва да има златисто-кафява коричка и мека структура.

Месо – плът от животно (основно мускули), използвана в качеството на храна. Съществува също и изкуствено месо, което не е част от плътта на живо същество (например, соево месо). Определението за месо се различава в различните култури. Например, плътта на рибите и другите морски и речни обитатели не винаги се причислява към понятието „месо“.

По-голямата част от месото, използвано от хората, се произвежда от домашни животни, специално угоявани за целта и убивани и обработвани в кланици. В различните кухни в света се използва месо от различни животни. Съществуват и сериозни културологични и социални нормативи, обуславящи възгледите за употреба на различните видове месо. Например в Европа не е приемливо да се яде кучешко и котешко, но в Югоизточна Азия това е обикновен деликатес. В мюсюлманските общности не се яде свинско месо, а в будистките – телешко (тъй като кравата е свещено животно).

Също така в неевропейските страни се използва месото и на животни, различни от обичайно консумираните в Европа (диви едри и дребни млекопитаещи, студенокръвни, земноводни и др.). А дори в различните европейски страни има различни възгледи. Славянските и германските народи не толерират храни, приготвяни от влечуги (жаби, змии, гущери), но в почти всички кухни на романоезични страни жабешките бутчета са приемлив деликатес.

Най-нови

Лелята на Ангел Христов от братятя Галеви: В тая България само се чудят кои да издирват

"Изядоха го детето, изядоха го, докато такъв, та онакъв, та това, та онова“, казва през сълзи лелята на Ангел Христов пред bTV.

Късметче на деня за 6 юни 2023 година: Какво ти е подготвила съдбата за днес

Късметче на деня за 6 юни 2023 година Човекът е част от Вселената и Вселената е вътре в човека....

Жилищата у нас стават недостъпни: И под наем, и за покупка

След десетилетието със суперниски лихви по ипотечните кредити, което позволи на милиони домакинства в Европа да си купят жилище, идва ледена епоха.

Най-малко 11 души в Русия умряха от отровен сайдер

Поне 11 души са починали, а други са в критично състояние след употребата на отровен наливен ябълков сайдер в няколко области в...

Линда за Кирил Петков: Мъжът ми прави много хубави палачинки

Кирил Петков прави много хубави палачинки. Това призна неговата съпруга Линда в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по...

Още интересни публикации