Според езотериците косата е пазителят на всеки човек. Тя е нашият най-мощен енергиен защитник, който е в състояние да отблъсне неприятностите и бедите. Косата на всеки човек има специална сила. За да не загубите здравето, късмета и парите си, трябва да знаете три правила, предават от actualno.com.
Дните, в които е най-добре да миете косата си
Според езотериците най-благоприятните дни за измиване на косата са вторник и събота. Домашната отвара за коса, с която ще изглеждате всеки ден като след фризьор В тези дни можете да привлечете късмет, пари и късмет. Най-добре е да миете косата си сутрин, така че целият ден да ви донесе успех.
За да привлечете пари, след като измиете косата си, трябва да я изплакнете с ментова отвара. Кога не трябва да миете косата си? Най-неблагоприятните дни за миене на косата са понеделник, петък и неделя. Ако косата ви не расте, вероятно правите тези грешки За да не загубите целия си късмет, не можете да миете косата си в тези дни.
В случая седмицата няма да е успешна за вас и плановете ви няма да се реализират. Денят, в който не трябва да правите нищо с косата си За да не прогоните късмета си, по-добре е да не правите нищо с мощния си „амулет“ в неделя. В противен случай това ще се отрази негативно на финансовото ви състояние и ще привлечете нови проблеми.
Коса (на латински: Pilus) се нарича космената покривка на главата при хората. В частност терминът може да се използва и за обозначаване на космената покривка на останалите части от човешкото тяло. Косата представлява струпване на косми от тялото, израстващи на голяма гъстота на единица площ, обикновено с еднакъв размер и цвят. Отношението към косата, изразяващо се в направа на прическа или епилация, се различава значително в различните култури и исторически периоди, но често се използват за обозначаване на личните убеждения на едно лице, неговото социално положение, възраст, пол или религия.
Косата е съвкупност от косми върху скалпа на човека. Космите на косата притежават различна структура сравнени с косми от други части на тялото. Цветът на косата се определя от цвета на космите, които я съставляват. 75% от човешката популация в света има естествено тъмна или черна коса. 22% имат кафява коса, 2% – руса, 1 – 2% – рижа. При напредване на възрастта космите побеляват и придават сив и дори бял цвят на косата. Цветът ? може да бъде променен изкуствено посредством нанасянето на бои.
При хората меланинът е една от причините за естествената пигментация на кожата, косата, ириса на окото, костния мозък, зона ретикуларис на надбъбречната жлеза, ивицата вазкуларис във вътрешното ухо и др. В кожата на човека меланинът се съхранява и произвежда от специални клетки, наречени меланоцити. Всички хора имат приблизително еднакъв брой меланоцити, но при хората с по-тъмна кожа се произвежда по-голямо количество пигмент. Липсата на меланин е причина за състоянието албинизъм, при което пигмент не се произвежда, или заболяването витилиго, при което пигмент липсва само в определени участъци по кожата, окосмяването и ириса.
В зависимост от степента на къдравост на косъма косите могат да бъдат къдрави, чупливи, прави и различни други вариации на посочените. Правата коса има идеално кръгъл косъм, колкото по овален става косъма, толкова по чуплива става косата, като стига го къдрава.