Президентът Румен Радев се е разделил с Десислава Радева, твърди сайтът Lupa.bg, позовавайки се на отлично информирани източници от „Дондуков“ 2. Държавният глава и Първата дама вече трети месец не живеели под един покрив. Мнозина смятат, че раздялата била временна, вследствие на недобре обмислените действия на бургазлийката Деси Радева, която влиза от конфликт в конфликт и носи само негативи на съпруга си.
„Ще се съберат отново, това е сигурно. Просто в момента генералът има нужда да е концентриран, а не да хаби енергия в потушаване на фейсбук драми”, обяснил компетентен източник пред колегите. Десислава Радева, която, иначе супер активна в социалните мрежи, близо три месеца не е обелила и дума онлайн. Последният пост на Първата дама е от 23 март с клип на канадския премиер Джъстин Трюдо. Оттогава Десислава Радева пази пълна интернет тишина.
Второ доказателство за временната буря в президентския рай пък даде самият Румен Радев. Утре, на 18 юни, президентът ще навърши 57 години. До момента личният празник държавният глава честваше само в компанията на своята съпруга. Сега обаче ЧРД-то ще премине по нов график – генералът ще посети Перник за среща с кмета Станислав Владимиров в сградата на общината. След спявката на четири очи двамата ще се разходят из миньорския град.
Tribune.bg пише: Десислава Радева изчезна
От повече от 2 месеца съпругата на президента Румен Радев е в неизвестност, пише вестник „Ретро“.
Десислава Радева сякаш е изчезнала и напълно е загърбила изявите си, публичния си живот и подвизите си в социалните мрежи. В продължение на над 60 дни Ген. Деси не се е изказвала нито във фейсбук, нито в медийното пространство. Не е присъствала на нито едно официално събитие, нито пък придружава съпруга си по време на обиколките му из различни предприятия, институции и обекти в страната.
В пълно мълчание Радева изпадна след 2 април, откогато е и последната ѝ публикация във фейсбук. Тогава президентшата сподели песента на Любо Киров „Всички пътища водят към теб“, като към нея добави и многозначителното и леко драматично послание: „Успявате ли да запазите себе си? И душата си? Всички пътища водят към …“. Това се оказаха и последните ѝ думи за следващите 2 месеца.
Не е ясно с какво е запълнен графикът на президентшата, нито пък как тя е прекарала седмиците на задължителна карантина.
В интернет пространството вече вървят майтапи и подмятания, че най-вероятно изчезването ѝ се дължи на факта, че е студентка на 50 и трябва да заляга над учебниците. На Радева, която следва магистратура „Политически патологии на глобализиращия се свят“ в Софийския университет, както и на колегите ѝ им предстоят изпити за летния семестър, а после и защита на магистърска теза. Не е изключено първата дама да се е отдала на подготовката си за тях, но е факт, че никога досега не е изчезвала за толкова дълго време от обществения живот в страната.