Народните методи в процеса на почистване се използват не само от повечето домакини, но и от професионалните чистачи. Един трик като поръсването на тоалетната чиния с определена съставка е особено популярен. Оказва се, че малките солни кристалчета премахват плаката, образувана по повърхността тоалетната чиния без търкане и усилия, предават от actualno.com.
В резултат на процедурата се намалява активността на вредните микроорганизми и съответно спира тяхното разпространение. Ако решите да опитате тази техника, просто изсипете сол около ръба и вътрешния периметър на тоалетната чиния. След известно време просто забършете с четката повърхността на керамичния съд. Разбира се, нерационално е да използвате този метод ежедневно, но е доста подходящ като опция за периодично почистване.
Солите са клас химични съединения в киселинно-основната химия, продукт на неутрализация между киселина и основа. Те са съставени от йони и във воден разтвор или стопилка се дисоциират на основни (метални или амониеви) катиони и киселинни аниони. Солите могат да бъдат изградени от неорганични (Cl-) или органични (CH3COO-) йони. Разтворите на соли във вода се наричат електролити и имат важна роля в електрохимията.
Смеси на различни йони в разтвор са характерни и широко разпространени за живата и неживата природа – в цитоплазмата на клетките, в кръвта, урината, растителните сокове и минералната вода. Те не образуват ясно обособени соли след изпаряване на водата, поради което съдържанието им се описва чрез количествата на съответните йони.
Цвитер-йоните са група съединения, които не са соли в строг смисъл, но имат някои подобни свойства. Те са съставени не от йони, а от молекули, в рамките на които са обособени електрически заредени анионен и катионен център. Примери са аминокиселините, много метаболити, пептиди и белтъците. Забележка: Тази статия е с изключително информационна цел. Преди да започнете нова диета или да използвате каквито и да е средства от народната или алтернативната медицина, се консултирайте със своя лекар!