Нямате много време за готвене, а всички вкъщи са гладни? Предлагаме ви да ги зарадвате с тази месна вкусотия, която се приготвя за нула време! Поглезете любимите си хора с пилешко филе с крема сирене и бекон. Ястието не изисква никакви сложни операции и с него може да се справи дори начинаеща домакиня, предават от jenata.blitz.bg. Месото става нежно, сочно и най-важното – изключително вкусно!
Започваме с продуктите:
500 гр. пилешки гърди (4 филета)
4 тънки резена бекон или пушени гърди
120 гр. крема сирене
120 гр. сирене чедър
1 суп. л. зехтин
1 суп. л. краве масло
1 ч. л. чесън на прах
1/2 ч. л. смлян сладък червен пипер
1/2 ч. л. сушен копър
магданоз и зелен лук за сервиране
сол и прясно смлян черен пипер
Начин на приготвяне:
Загрейте фурната до 200 градуса. Намаслете керамичен съд за печене с размери 25×35 см. Разрежете филето, разгърнете го, покрийте го със стреч фолио и леко го начукайте, за да получите равномерно филе с дебелина 7–8 мм. Подправете със сол, черен пипер, 1/2 чаена лъжичка чесън на прах и червен пипер. Нарежете бекона на ситно. Загрейте тигана на среден огън и го запържете до получаването на хрупкава коричка. С решетъчна лъжица прехвърлете бекона върху кухненска хартия, като внимавате мазнината да остане в тигана. Добавете зехтина и маслото в тигана и запържете филето до златистокафяво по 2-3 минути от всяка страна, след което го прехвърлете във формата за печене. Смесете сиренето с останалия чесън на прах и сухия копър. Сложете върху всяко филе по 2 супени лъжички от сместа и разнесете равномерно по цялата повърхност. Отгоре поръсете с половината от запържения бекон и настъргания чедър. Печете 15 минути до пълна готовност на месото. Когато времето изтече, извадете ястието от фурната и поръсете с останалия бекон, нарязан на ситно магданоз и зелен лук. Сервирайте веднага. Добър апетит!
Месо – плът от животно (основно мускули), използвана в качеството на храна. Съществува също и изкуствено месо, което не е част от плътта на живо същество (например, соево месо). Определението за месо се различава в различните култури. Например, плътта на рибите и другите морски и речни обитатели не винаги се причислява към понятието „месо“.
По-голямата част от месото, използвано от хората, се произвежда от домашни животни, специално угоявани за целта и убивани и обработвани в кланици. В различните кухни в света се използва месо от различни животни. Съществуват и сериозни културологични и социални нормативи, обуславящи възгледите за употреба на различните видове месо. Например в Европа не е приемливо да се яде кучешко и котешко, но в Югоизточна Азия това е обикновен деликатес. В мюсюлманските общности не се яде свинско месо, а в будистките – телешко (тъй като кравата е свещено животно).
Също така в неевропейските страни се използва месото и на животни, различни от обичайно консумираните в Европа (диви едри и дребни млекопитаещи, студенокръвни, земноводни и др.). А дори в различните европейски страни има различни възгледи. Славянските и германските народи не толерират храни, приготвяни от влечуги (жаби, змии, гущери), но в почти всички кухни на романоезични страни жабешките бутчета са приемлив деликатес.