„Ананасът е плодът на младостта и красотата“, категоричен е диетологът Наталия Пугачева. Употребата му помага да се подобри състоянието на костите, косата, зъбите, ноктите и да се поддържа тяхното здраве за дълго време, пишат от jenata.blitz.bg. Според експерта редовното включване на ананас в менюто ще помогне да всеки човек да стане по-хубав и по-млади- това се улеснява от съдържанието му на минерали, които оказват значително влияние върху параметрите на външния вид.
Сънищата, разкриващи ни сериозен здравословен проблем
„В сравнение с други продукти, той има по-високо ниво на манган и силиций, които ефективно подпомагат процесите на регенерация, обновяване на клетките и тъканите на тялото“, каза Пугачева. „Манганът също участва в синтеза на инсулин, като помага за нормализиране на нивата на глюкозата в кръвта. Силицият е от съществено значение за здравите кости, зъби, нокти и коса. Освен всички ананасът има и противовъзпалителни свойства“, казва диетологът.
Освен това плодовете съдържат ензима бромелаин и киселини, които имат благоприятен ефект върху работата на храносмилането и червата – това спомага за подобряване не само на цялостното здраве, но и на външния вид, излекува кожата и я прави визуално по-млада. Специалистът поясни: дневната норма на ананас трябва да бъде около 200 грама или 200 милилитра сок.
Светило в кардиологията разкри как аспиринът пази от инфаркт
Ананасът (Ananas comosus) е тропическо растение и плод. Плодът на комерсиално отглежданите ананасови растения е едър (достига до 5 кг), със сладък сочен вкус и не съдържа семена. Консумира се в сурово състояние след обелване на твърдата му наподобяваща люспи кора и под формата на консерви (най-вече компоти и сокове). Сокът на ананаса има жълтеникав цвят и е с богато съдържание на витамините A, B и C.
Научното наименование на най-разпространения вид от рода Ананас е Ananas comosus. Ананасът произхожда от Южна Америка. В края на XV век плодът е донесен и в Европа, но високата му цена го прави недостъпен за обикновените хора. По-късно плантации с ананас са засадени по западното крайбрежие на Африка. Днес ананаси се отглеждат в тропически райони като Флорида, Мексико, Централна Америка, Южна Америка, Хавайските острови, Филипинския архипелаг, Куба и остров Реюнион. Забележка: Тази статия е с изключително информационна цел. Преди да започнете нова диета или да използвате каквито и да е средства от народната или алтернативната медицина, се консултирайте със своя лекар!